RAMS 2019-2020 Girls Basketball Schedule

Varsity

12/13/19 7:30 PM vs Sidney
12/14/19 5:00 PM vs Havre
12/19/19 7:00 PM @ Park High
12/20/19 6:00 PM @ Hardin
1/3/20 7:00 PM @ Senior
1/4/20 2:00 PM vs West
1/7/20 7:00 PM @ Custer County
1/17/20 7:00 PM vs Fergus
1/18/20 4:00 PM @ Dawson County
1/23/20 7:00 PM vs Park High
1/24/20 6:00 PM vs Hardin @ Metra Park
1/28/20 7:00 PM @ West
2/1/20 2:00 PM vs Senior
2/6/20 7:00 PM vs Custer County
2/8/20 6:00 PM vs Laurel @ Metra Park
2/14/20 7:00 PM @ Fergus
2/15/20 4:00 PM vs Dawson
2/18/20 7:00 PM @ Laurel
2/26-29/20 TBA Divisional @ Metra Park
3/12-14/20 TBA State @ Metra Park

Junior Varsity

12/13/19 4:30 PM vs Sidney – Saint Francis Catholic
12/14/19 3:30 PM vs Havre
12/17/19 5:30 PM vs Hardin
12/19/19 5:30 PM @ Park High
1/3/20 5:30 PM @ Senior
1/4/20 12:30 PM vs West
1/7/20 5:30 PM @ Custer County
1/17/20 5:30 PM vs Fergus
1/18/20 2:30 PM @ Dawson County
1/21/20 5:30 PM @ Hardin
1/23/20 5:30 PM vs Park High
1/28/20 5:30 PM @ West
2/1/20 2:30 PM vs Senior
2/4/20 5:30 PM vs Laurel
2/6/19 5:30 PM vs Custer County
2/14/20 5:30 PM @ Fergus
2/15/20 2:30 PM vs Dawson County
2/18/20 5:30 PM @ Laurel

Freshman

12/13/19 3:00 PM vs Sidney – Saint Francis Catholic
12/14/19 2:00 PM vs Havre
12/17/19 4:00 PM vs Hardin
12/19/19 4:00 PM @ Park High
1/3/20 4:00 PM @ Senior
1/4/20 11:00 AM vs West
1/7/20 4:00 PM @ Custer County
1/17/20 4:00 PM vs Fergus
1/18/20 1:00 PM @ Dawson County
1/21/20 4:00 PM @ Hardin
1/23/20 4:00 PM vs Park High
1/28/20 4:00 PM @ West
2/1/20 11:00 AM vs Senior
2/4/20 5:30 PM vs Laurel
2/6/20 4:00 PM vs Custer County
2/14/20 4:00 PM @ Fergus
2/15/20 1:00 PM vs Dawson County
2/18/20 4:00 PM @ Laurel

Saint Francis Catholic

Mon.    Oct. 14            1st Day of Practice
Sat.      Oct. 26            SF # 1 at Laurel vs Laurel 8:30/Joliet/9:30
SF # 2 at Red Lodge vs Columbus 9:30/Red Lodge 10:30

Sat.      Nov. 2            SF #1 at Columbus vs Columbus 8:30/Shepherd 10:30

SF #2 at Laurel vs Laurel 8:30/Huntley 9:30

Tues.   Nov. 5             8th vs Lockwood at SF – 4:00/5:30

7th at Lockwood – 4:00/5:30

Sat.      Nov. 9             Home vs Roundup

                                    SF # 1 7th at 8:30

                                    SF # 1 8th at 9:30

                                    SF # 2 7th at 10:30

                                    SF # 2 8th at 11:30

 Tues. Nov. 12             SF 8th vs Fergus at SF – 4:00/5:30

                                    SF 7th at Fergus – 4:00/5:30

Sat.      Nov. 16           SF #1 at Red Lodge vs Red Lodge-8:30/Huntley-9:30

SF #2 at Joliet vs Joliet-8:30/Shepherd-9:30

Sat.      Nov. 23           Home vs Laurel

                                    SF # 2 7th at 8:30

                                    SF # 2 8th at 9:30

                                    SF # 1 7th at 10:30

                                    SF # 1 8th at 11:30

 Tues. Nov. 26             TEAMS/SITE TO BE DETERMINED                 4:00