RAMS 2019-2020 Volleyball Schedule

VARSITY

8/30/19 TBA Tip Off @ Laurel
8/31/19 TBA Tip Off @ Laurel
9/6/19 TBA Border Wars @ Cody, WY
9/7/19 TBA Border Wars @ Cody, WY
9/14/19 4:00 PM vs Park High
9/17/19 7:00 PM vs Fergus
9/26/19 7:00 PM vs Hardin
9/27/19 TBA @ Dickinson
9/28/19 TBA @ Dickinson
10/1/19 7:00 PM vs Belgrade
10/3/19 7:00 PM vs Laurel
10/10/19 7:00 PM @ Skyview
10/11/19 7:00 PM @ Dawson
10/17/19 7:00 PM @ Hardin
10/19/19 4:00 PM vs Dawson
10/22/19 7:00 PM @ Fergus
10/26/19 4:00 PM @ Park High
10/29/19 7:00 PM @ Laurel
11/6-11/9/19 TBA Divisional Tournament @ Havre
11/14-16/19 TBA State Tournament @ MSU Bozeman Field House

JUNIOR VARSITY 

9/5/19 5:30 PM vs Senior
9/9/19 5:00 PM @ Huntley Project
9/10/19 7:00 PM @ West
9/14/19 2:30 PM vs Park High
9/17/19 5:30 PM vs Fergus
9/21/19 TBA @ Laurel Tournament
9/26/19 5:30 PM vs Hardin
9/30/19 5:00 PM vs Huntley Project
10/1/19 5:30 PM vs Belgrade
10/3/19 5:30 PM vs Laurel
10/10/19 5:30 PM @ Skyview
10/11/19 5:30 PM @ Dawson County
10/17/19 5:30 PM @ Hardin
10/19/19 2:30 PM vs Dawson County
10/22/19 5:30 PM @ Fergus
10/26/19 2:30 PM @ Park High
10/29/19 5:30 PM @ Laurel

C Squad

9/5/19 4:00 PM vs Senior
9/9/19 4:00 PM @ Huntley Project
9/10/19 5:30 PM @ West
9/12/19 4:00 PM vs Lockwood
9/14/19 1:00 PM vs Park High
9/17/19 4:00 PM vs Fergus
9/21/19 TBA @ Laurel Tournament
9/24/19 4:00 PM @ Lockwood
9/26/19 4:00 PM vs Hardin
9/30/19 4:00 PM vs Huntley Project
10/1/19 4:00 PM vs Belgrade
10/3/19 4:00 PM vs Laurel
10/10/19 4:00 PM @ Skyview
10/11/19 4:00 PM @ Dawson County
10/17/19 4:00 PM @ Hardin
10/19/19 1:00 PM vs Dawson County
10/22/19 4:00 PM @ Fergus
10/26/19 1:00 PM @ Park High
10/29/19 4:00 PM @ Laurel

Saint Francis Catholic

Sat. Sept. 7   SF #2 @ Red Lodge vs Columbus-9:30/Red Lodge-10:30

SF #1 @ Joliet vs Laurel-9:30/Joliet-10:30

Sat.  Sept.14 SF #1@ Columbus vs Columbus-8:30/Shepherd-9:30

SF #2 @ Laurel – matches at 8:30/9:30/1:30/2:30/3:30

Sat. Sept. 21   @ Roundup-SF #1- 8:30/SF # 2 – 9:30

Sat. Sept. 28   SF # 2 @ Shepherd vs Shepherd-8:30/Joliet-9:30

SF # 1 @ Huntley vs Huntley-8:30/Red Lodge-9:30

Tues. Oct. 1      SF 7th Grade vs Lockwood at SF                 4:00/5:00

                         SF 8th Grade at Lockwood                             4:00/5:00

Sat.  Oct. 5      Home SF #1 vs Laurel-8:30/SF #2 vs Laurel-9:30

Tue.  Oct. 8              TEAMS/SITE TO BE DETERMINED-4:00 pm

(7th Grade on one net and 8th on the other at each location playing at same time)